نشانی : تهران، خیابان دکتر شریعتی, روبروی ایستگاه مترو شریعتی, نبش خیابان زیبا, ساختمان زیبا پلاک 66-64, طبقه سوم​, واحد ۹
تهران ، خیابان دکتر شریعتی , روبروی ایستـگاه مترو شریعتی , نبش خیابان زیبا , ساختمان زیبا پلاک 64-66 , طبقه سوم​ , واحد 9
021-91015050

آشنايي با تکنولوژي HPE Smart Array

Raid نوعی تکنولوژی استاندارد است که در اکثر ذخیره‌سازهای تحت شبکه و آنلاینِ اطلاعات وجود دارد برای ترکیب چندین هارد فیزیکی، به صورت یک هارد مستقل که در اختیار سیستم عامل یا اجزای شبکه قرار می‌دهد و باعث افزایش کارایی و عملکرد و اطمینان بیشتر در فرآیند ذخیره‌سازی داده‌ها می‌گردد. شرکت HP از سال 1989، در زمینه سیستم های Raid پیشرو بوده است.
کنترلرهای HPE Smart Array از RAIDهای مدل 0، 1، 10، 5 ،6، 50 و 60 پشتیبانی می‌کنند. از اطلاعات، محافظت کرده و امکان اصلاح آرایه را بدون آن که وقفه‌ای در دسترسی به داده‌ها پیش بیاید، فراهم می‌کند.
این کنترلرها قادر به کارهای زیر می‌باشند:

 1. مانیتورینگ فعالیت I/O
 2. پیگیری پارامترهای کلیدی
 3. پیش‌بینی مشکلات سیستم
 4. انجام اصلاح مشکلات
 5. انجام ریکاوری اتوماتیک
 6. مدیریت خطا
 7. محافظت در برابر Downtime
  نکته مهم این که دیتا بین سرور و استوریج خارجی و بین مدل‌های مختلف HPE Smart Array Controller منتقل می‌شود بدون آن که وقفه‌ای در سیستم پیش بیاید.
  این کنترلرها دارای پردازنده، Cache و درایو است تا بتواند بهترین کارایی را در RAID فراهم کند
  نرم افزار HPE Array Configuration Utility(ACU)، ابزاری است که جهت ایجاد و تغییر در پیکربندی Raid بر روی سرور HP نصب می‌شود.