نشانی : تهران، خیابان دکتر شریعتی, روبروی ایستگاه مترو شریعتی, نبش خیابان زیبا, ساختمان زیبا پلاک 66-64, طبقه سوم​, واحد ۹
تهران ، خیابان دکتر شریعتی , روبروی ایستـگاه مترو شریعتی , نبش خیابان زیبا , ساختمان زیبا پلاک 64-66 , طبقه سوم​ , واحد 9
021-91015050

استفاده از دوربين‌های شبکه در کجا مناسب‌تر است؟

دانستن جواب این سوال می‌تواند کمک شایانی به شما برای پیدا کردن یک سیستم مناسب و راهنمایی مشتریان کند. باید بدانید که گرچه سیستم شبکه دارای قابلیت‌های بسیار بالایی نسبت به سیستم آنالوگ است اما این استفاده از آن را همیشه منطقی نخواهد کرد. در ادامه به شرایطی اشاره خواهیم کرد که استفاده از دوربین شبکه دارای توجیه بیشتری نسبت به دوربین آنالوگ است:

 1. مشتری محدودیت هزینه نداشته باشد: 
  حتی اگر پروژه دارای توجیه‌های دیگر نصب سیستم شبکه نبود در صورتی که مشتری محدودیت مالی کمتری داشت سعی کنید از دروبین‌های شبکه استفاده کنید. این دوربین‌ها می‌توانند به شما در ارائه کیفیت مناسب‌تر و خدمات بهتر کمک کنند.

 2. مسافت‌های طولانی برای کابل کشی وجود داشته باشد:
  در صورتی که فضای بزرگی با کابل کشی های طولانی‌تر وجود دارد استفاده از سیستم شبکه می‌تواند هزینه‌های کابل کشی شما را به شدت کاهش دهد. استفاده از آنتن‌های نانو اسیشن نیز در سیستم شبکه می‌تواند در مسافت‌های طولانی استفاده از کابل را حذف کند و صرفه‌جویی زیادی برای شما به وجود اورد.

 3. نیاز به تغییرات پایه‎‌‌‌ای در آینده وجود داشته باشد:
  در سیستم آنالوگ ایجاد تغییراتی مثل جا به جا کردن اتاق کنترل دوربین‌ها دارای زحمت و هزینه بسیار بالایی است. در برخی موارد انجام چنین کاری کاملا غیر‌ممکن می‌شود. در مقابل در سیستم شبکه در صورتیکه بستر شبکه به طور مناسبی محاسبه شود امکان انجام هر گونه تغییرات برای شما وجود دارد. شما می‌توانید محل ضبط دوربین را به سادگی جابه‌جا کنید یا دوربین‌ها را از محلی به محل دیگر منتقل کنید.

 4. نیاز به کیفیت تصویر بالایی وجود داشته باشد:
  همانطور که قبلا هم گفته شد سیستم‌های آنالوگ دارای کیفیت تصویر محدود هستند. در صورت نیاز به دسترسی به کیفیت بالاتر بهترین راه حل استفاده از دوربین‌های شبکه است. این دوربین‌ها می‌توانند کیفیت‌های به مراتب بالاتر را برای شما ایجاد کنند. البته فراموش نکنید که استفاده از دوربین‌های شبکه چند مگا پیکسلی ممکن است هزینه‌های بالایی را نیز داشته باشد.

 5. نویز زیادی در محل وجود داشته باشد:
  گرچه با استفاده از کابل‌های باکیفیت و نصب مناسب سیستم آنالوگ می‌توان تاثیر نویز بر روی سیستم را کاهش داد اما نباید آسیب پذیری سیستم آنالوگ نسبت به نویز را فراموش کنید. در صورتی که ریسک نویز بالایی در محل وجود داشت بهترین راه حل استفاده از دوربین‌های شبکه در محل است.

 6. استفاده از نرم‌افزارهای پردازش تصویر مورد نیاز باشد:
  بیشتر نرم افزارهای پردازش تصویر رایج طوری ساخته شده‌اند که با بستر دوربین‌های شبکه بهترین خروجی را داشته باشند. حتی گاهی این نرم‌افزارها بر روی سیستم عامل دوربین‌های شبکه نصب می‌شوند و به صورت همزمان با دوربین به فروش می‌رسند.

 7. بستر شبکه قوی در محل وجود داشته باشد:
  در صورتیکه که در محل بستر شبکه قوی وجود دارد استفاده از دوربین شبکه می‌تواند هزینه‌های کابل کشی را به طور جدی کاهش دهد و زمان نصب سیستم را نیز کم کند. در زمان نصب دوربین‌ها در یک شبکه همیشه به ترافیک شبکه نیز توجه داشته باشید چرا که حجم اطلاعات تصاویر دوربین مخصوصا اگر کیفیت آن بالا باشد می‌تواند ترافیک زیادی در شبکه ایجاد کند.