نشانی : تهران، خیابان دکتر شریعتی, روبروی ایستگاه مترو شریعتی, نبش خیابان زیبا, ساختمان زیبا پلاک 66-64, طبقه سوم​, واحد ۹
تهران ، خیابان دکتر شریعتی , روبروی ایستـگاه مترو شریعتی , نبش خیابان زیبا , ساختمان زیبا پلاک 64-66 , طبقه سوم​ , واحد 9
021-91015050

WDR و BLC در دوربين مداربسته

یکی از مشکلات رایج در ضبط تصاویر دوربین‌های مدار بسته اختلاف سطح نور در محیط می‌باشد.برای مثال وجود منبع نور قوی در محیطی که نسبتا کم نور است،باعث می‌شود که دیافراگم دوربین بسته شود در این صورت قسمت‌هایی که در محیط کم نور هستند را به صورت کاملا تاریک نمایش می‌دهد به طوریکه چیزی قابل مشاهده نیست. تکنولوژی BLC این مشکل را تا حدودی اصلاح کرده است. در این تکنولوژی قسمت‌هایی که پر نور هستند نادیده گرفته می‌شوند و با این وجود قسمت‌های کم نور به راحتی قابل رویت و امکان گرفتن تصویر راحت‌تر می‌شود. در مکانيزم WDR دوربين به دو CCD سرعت بالا و سرعت پايين مجهز شده است. در ابتدا CCD سرعت پايين (با مدت زمان نوردهي زياد) و سپس CCD سرعت بالا (با مدت زمان نوردهي کم) تصوير را پيمايش مي‌کنند.
پس از آن دو تصوير به دست اماده از اين دو حسگر با هم ترکيب مي‌شوند و تصوير نهايي را توليد مي‌کنند که نور مناسبي هم در نقاط کم نور و هم در نقاط پر نور دارد.
استفاده از مکانيزم WDR تا حد زيادي مشکل اختلاف سطح نور (ضد نور) را حل مي‌کند اما عيب‌هايي نيز دارد. مانند:
نويز موجود در قسمت‌هاي مختلف تصوير ممکن است متفاوت باشد. مخصوصا در قسمت‌هاي تيره تصوير معمولا نويز بيشتر است.
ممکن است سطح روشنايي قسمت‌هايي که بين دو سطح با روشنايي مختلف قرار دارند متفاوت باشد.
ممکن است زنده بودن رنگ‌ها به شدت کاهش يابد.
البته مشکلی که در تکنولوژی BLC وجود دارد این است که تصویر در قسمت‌های کم نور کمی واضح‌تر می‌شود، اما تفاوتی در قسمت‌های پر نور محیط ایجاد نمی‌کند و همچنان ضدنور موجود در محیط در تصویر مشاهده می‌شود. ولی به دلیل ارزان‌تر بودن این تکنولوژی نسبت به سایر تکنولوژی‌ها مثل WDR مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرد.